Bleskovky

  • 18:40 Zimbabwský prezident Robert Mugabe odstoupil ze své funkce, v níž strávil desítky let. Učinil to v den, kdy poslanci zimbabwského parlamentu zahájili proces jeho odvolání. Mugabeho abdikaci oznámil předseda Národního shromáždění Jacob Mudenda poté, co od odstupujícího prezidenta obdržel rezignační dopis.
  • 18:11 Teroristická skupina Islámský stát (IS) byla z vojenského pohledu v Iráku poražena, oznámil irácký premiér Hajdar Abádí s tím, že poslední boje proti radikálům pokračují pouze v pouštní oblasti. Spory mezi centrální vládou v Bagdádu a iráckým Kurdistánem nicméně podle Abádího mohou mít za důsledek více teroristických útoků v Iráku.
  • 17:50 Za únosy dvou podnikatelů si členové čtyřčlenného slovensko-ukrajinsko-českého gangu odpykají tresty od pěti do 14 let vězení. Rozsudek dnes pravomocně potvrdil odvolací senát pražského vrchního soudu. Pachatelé muže unášeli a mučili kvůli penězům. Jeden z přepadených zemřel a únosci jeho tělo zakopali v lese. Nepodařilo se však prokázat, že spáchali vraždu.
  • 17:20 Československo by mělo být Sovětskému svazu vděčno za rok 1968, napsal web ruské armádní televize Zvezda, řízené ruským ministerstvem obrany. Uvedl to v článku zveřejněném právě na úvod oficiální návštěvy českého prezidenta Miloše Zemana v Rusku. Šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek se proti materiálu ostře ohradil.
  • 17:10 Americké ministerstvo spravedlnosti podalo žalobu s cílem zablokovat spojení telekomunikační společnosti AT&T s mediální firmou Time Warner. AT&T se loni dohodla, že převezme Time Warner za více než 85 miliard dolarů (1,85 bilionu Kč). Podle ministerstva by transakce omezila hospodářskou soutěž a poškodila spotřebitele.

Další bleskovky